"Salah sodi med tri najboljše nogometaše na svetu!"

Premier Liga 20. Jun 201913:19 > 13:19
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Kapetan egiptovske reprezentance Ahmed Elmohamady je prepričan, da njegov rojak Mohamed Salah sodi med tri najboljše igralce na svetu.

Salah je v zadnji sezoni znova navduševal v dresu Liverpoola in v vseh tekmovanjih dosegel 27 golov ter s klubom osvojil naslov v ligi prvakov.

Po uspešni klubski sezoni bo vse skupaj skušal nadgraditi še z uspehom v dresu Egipta, ki bo v petek začel z napadom na osmi naslov na afriškem Pokalu narodov.

Salah sodi med tri najboljše nogometaše na svetu. To je za Egipt velika stvar. To veliko pomeni tudi reprezentanci. Salah bi izboljšal vsako ekipo. Vsi soigralci se od njega učijo, zelo dobro je, da je z nami,” razkriva Elmohamady, ki igra za Aston Villo in dodaja: “Vendarle pa je nogomet ekipna igra. V reprezentanci nas je 23 in vsak izmed teh mora dodati svoj delež. Biti moramo ekipa.

Egipt, ki gosti turnir, se bo v petek pomeril z Zimbabvejem.