Calciomercato: Beniteza bo zamenjal Mourinho

Premier Liga 24. Jun 201914:46 > 14:55
Clive Brunskill/Getty Images

Potem, ko so pri Newcastlu objavili, da Rafa Benitez ne bo več trener, so italijanski mediji že začeli z ugibanji kdo bi lahko bil njegov naslednik. Pri Calciomercato so mnenja, da bo to José Mourinho.

Potem, ko se je Jose Mourinho zabaval na nedavnem turnirju Queen’s Club so mu nekateri mediji že dodelili novo službo. Nekdanji trener Manchester Uniteda ter Chelseaja naj bi bil blizu prihoda na mesto trenerja pri Newcastle Unitedu.

Povezano

Italijani glede Mourihna pišejo na veliko predvsem zaradi tega, ker naj bi skupaj s Portugalcem v Anglijo odšel tudi Marco Materazzi, ki naj bi postal njegov pomočnik. V preteklosti sta omenjena skupaj že sodelovala in sicer leta 2010, ko je Inter v čarobni sezoni med drugim osvojil tudi Ligo prvakov.

Marco je dejal, da ima z Mourinhem fenomenalen odnos. To priča tudi poslan SMS s strani Mourinha leta 2008, ki je Italijana prepričal, da ostane pri Interju.

Shaun Botterill/Getty Images

Newcastle pa pred začetkom letošnje sezone ne bo samo zamenjal trenerja. Iz kluba naj bi tudi odšel lastnik Mike Ashley, ki naj bi klub prodal Khaledu bin Zayed Al Nehayanu za 350 milijonov funtov. In če bi se to zares zgodilo, potem bi zagotovo bilo tudi namenjenega več denarja tudi za okrepitve. In kar naenkrat bi zgodba o prihodu Josea Mourinha na klop Srak postala bolj verjetna.