United z rekordnim zneskom le prepričal Crystal Palace

Premier Liga 26. Jun 201913:17 > 13:21
Dan Istitene, Getty Images Sport

Mladi angleški reprezentant Aaron Wan-Bissaka bo po poročanju angleških medijev v naslednjih 24 urah opravil zdravniške preglede in nato z Manchester Unitedom podpisal petletno pogodbo.

Sky Sports poroča, da so vodilni možje Manchester Uniteda in Crystal Palaca po dolgih pogajanjih dogovorili, da bodo rdeči vragi za nadarjenega desnega bočnega branilca odšteli 50 milijonov funtov.

Londončani so junija sicer zavrnili prvo ponudbo kluba iz Old Trafforda, a to Uniteda ni zaustavilo.

Tudi starejšemu igralci bi bilo ob takšnih zgodbah o prestopu k Unitedu zelo težko. Za mladega igralca, ki je bil član vseh selekcij Crystal Palaca, je povsem razumljivo, da mu je takšna ponudba zelo zanimiva in da razmišlja o selitvi,” je že pred časom razkril zastopnik mladega nogometaša Aidy Boothroyd.

Angleški mediji so sicer že preračunali, da bo Wan-Bissaka rdeče vrage na koncu stal 56 milijonov evrov, kar pomeni, da bo 21-letnik postal najdražji desni bočni branilec v zgodovini. Pred tem je rekord držal Kyle Walker, za katerega je Manchester City Tottenhamu odštel 55 milijonov evrov.

Wan-Bissaka, ki ga je na Crystal Palace vezala še triletna pogodba, je sicer v lanski sezoni v Premier ligi odigral 35 tekem in vpisal tri asistence.

Angleški reprezentant je za Manchester United druga okrepitev v tem prestopnem roku. Pred njim je na Old Trafford prišel Daniel James, ki je predtem igral za Swansea.