Zahaja mika prestop k Arsenalu

Premier Liga 26. Jun 201918:36 > 18:37
Richard Heathcote/Getty Images

Krilni nogometaš Crystal Palaca Wilfried Zaha bi rad v tem prestopnem roku zamenjal klub. BBC poroča, da reprezentanta Slonokoščene obale mika selitev v londonski Arsenal.

Palace za prestop Zahaja zahteval približno 80 milijonov funtov, ob dejstvu, da je klub že prodal Aarona Wan-Bissako, ki ga je za 56 milijonov evrov kupil Manchester United, pa Londončani zagotovo ne bodo želeli izgubiti še Zahaja.

Zaha se je k Palacu vrnil prav iz Uniteda, kjer hitronogi napadalec nikdar ni dočakal prave priložnosti v prvi ekipi. Manchester United si je ob vrnitvi Zahaja v London izposloval tudi odstotek od nadaljne prodaje in mu bo tako pripadlo 25-odstotkov odškodnine.

Angleški mediji poročajo, da je v vlogi favorita za ulov Zahaja Arsenal, ki pa bo ob tem, ko je ostal brez lige prvakov, težko odštel tako visoko odškodnino. Topničarji bodo lahko poleti zapravili vsega 45 milijonov funtov, kar pomeni, da bodo težko ulovili Zahaja.

Arsenal bi lahko denar zbral z morebitno prodajo prvega strelca kluba v lanski sezoni Pierra-Emericka Aubameyanga, kar pa bi zagotovo razjezilo že tako razočarane nogometaše. Omenja se tudi prodaja Lucasa Torreire, ki je lani prišel iz Sampdorie, v zadnjih dneh pa se veliko govori o njegovem povratku na Apeninski polotok. Zanj se najbolj resno zanima AC Milan.