Brez ponudb. Nihče noče Eriksena

Premier Liga 10. Jul 201911:20 > 11:31
Maddie Meyer/Getty Images

"V svoji karieri sem v fazi, ko želim poizkusiti nekaj novega," je dejal Christian Eriksen pred več kot enim mesecem, ko je verjetno še upal, da bo prestopil v madridski Real.

Zaenkrat do prestopa še ni prišlo. In verjetno bo tako tudi ostalo. Madridčani namreč na naslov Tottenhama niso poslali nobene ponudbe. Razlog je enostaven. Danskega reprezentanta Zidane ne vidi v svoji ekipi. Francoz je pri upravi izrazil željo, da v klub raje zvabijo Paula Pogbaja

Dejstvo je, da Eriksen želi v enega izmed najboljših klubov na svetu. In to Real vsekakor je. Toda težava ni samo v tem, da so ga vodilni na Santiago Bernabeu odpisali, težava je tudi, ker tudi preostali klubi niso izrazili nobene želje, da bi Danca zvabili v svoje vrste. Pa čeprav so bili Spursi pripravljeni vezista prodati tudi pod ceno.

Cena za Eriksena je približno 70 milijonv evrov, kar v današnjem nogometu ni previsoka cena za kvalitetnega nogometaša.

“Upam na prestop v poletju, ki prihaja. Toda, če ne bo prišla nobena zadovoljiva ponudba, zakaj ne bi ostal pri Tottenhamu? Toda, če bi odšel bi moral biti to korak naprej. In prestop v Real bi to zagotovo bil. Toda najprej mora Real poklicati Tottenham in izraziti željo, da želi Christiana. Toda kolikor mi je znano se to še ni zgodilo”, je dejal Eriksen v enemu izmed intervjujev pred mesecem dni. Očitno je, da je pripravljen na menjavo klubske sredine.