Dokazal se je Lampardu: Mount na Stamford Bridgeu

Premier Liga 15. Jul 201915:18 > 15:22
Getty Images

Mason Mount se iz Derbyja seli k Chelseaju

“Ponosen sem nase. V ta klub sem prišel kot šestletni deček in moja največja želja je bila, da zaigram za prvo ekipo. Veselim se prihajajoče sezone. Trdo bom garal, saj želim pustiti dober vtis. Upam, da bom dolgo ostal tukaj” navdušenja ob podpisu pogodbe ni skrival 20-letni Anglež.

Mason Mount je otrok Stamford Bridgea. Igral je za vse mlajše selekcije Chelsea, vse do zdaj pa v članski konkurenci ni dobil priložnosti.

V sezoni 2017/2018 je bil član Vitesseja. Prejšnjo sezono je preživel na posoji pri Derby Countyju, ki ga je s klopi vodil Frank Lampard, novi trener Chelseaja. Na 35 srečanjih Championshipa je Mount dosegel 8 zadetkov, prispeval je 5 asistenc in je bil eden najzaslužnejših, da se je Derby County uvrstil v finale playoff-a za Premier ligo. Tam je Derby na zadnji stopnici proti Aston Villi sicer pokleknil, kljub temu pa bo mladi Anglež v novi sezoni okusil slast igranja med angleško nogometno smetano.

Lampard je Chelsea prevzel letos, s to potezo pa je pokazal, kako zelo ga je pri Derbyju navdušil Mount. Iz Chelseja prihajajo zagotovila, da gre za izredno kvalitetnega nogometaša, ki lahko v zvezni vrsti pokrije več položajev, kot njegovo glavno karakteristiko pa so navedli fantastičen udarec.

Mount je nastopil tudi na nedavno končanem Evropskem prvenstvu za mlade v Italiji in San Marinu, kjer je nosil dres Anglije.