Maguire ne skriva več: "Na vsak način želim v United"

Premier Liga 15. Jul 201918:12 > 18:14
Mark Runnacles/Getty Images

Branilec Leicester Cityja in angleški nogometni reprezentant Harry Maguire je svoj klub obvestil, da se želi preseliti v Manchester United, ki je po poročanju Sky Sportsa zanj pokazal velik interes.

Bryn Lennon/Getty Images

Po poročanju Sky Sportsa je angleški branilec svojo željo jasno izrazil na pripravah v Franciji in sicer na sestanku, na katerem so bili poleg njega prisotni tudi menedžer Brendan Rodgers in soigralci. Odprto ostaja vprašanje, kaj se bo zgodilo v naslednjih dneh.

Manchester United je na naslov Leicester Cityja že poslal ponudbo težko 70 milijonov funtov. Lisice sicer oklevajo, a je jasno, da bo uprava kluba pod vse večjim pritiskom. S strani rdečih vragov in Maguireja. Pri Leicestru naj bi v primeru njegovega odhoda svoje lovke takoj vrgli na branilca Burnleya Jamesa Tarkowskega, ki naj bi stal okoli 35-40 miljonov.

Na Old Traffordu bi radi okrepili defenzivni del ekipe, po prihodu Aarona Wan-Bissake iz Crystal Palacea za 50 miljonov, pa je zdaj že jasno, da je glavna tarča Maguirre. 26-letni branilec ima s svojim dosedanjim delodajalcem veljavno pogodbo do leta 2023, na King Power pa je prišel julija 2017 iz Hull Cityja za 13,7 milijonov eurov. Danes je videti, kako dober posel je takrat opravil Leicester.

V kolikor bo prišlo do realizacije prestopa, ni dvoma, da bo Maguire eden najdražjih branilcev na svetu. Status najdražjega trenutno uživa Virgil Van Dijk, ki je januarja iz Southamptona v Liverpool prestopil za 85 milijonov eurov.