Ozil: Imam zelo dober odnos z Emeryjem

Premier Liga 20. Jul 201910:43 > 10:47
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

V luči priprav na sezono 2019/2020 se nemški reprezentant Mesut Ozil sooča s kritikami, zaradi domnevno slabega odnosa z menedžerjem Arsenala Unaiom Emeryjem, vendar jih sam odločno zanika.

Mesut Ozil vztraja, da je njegov odnos s španskim strokovnjakom harmoničen, čeprav ga je klub po številnih namigih v lanski sezoi večkrat poskušal prodati, vendar je imel pri tem velike težave, saj Nemec po novi pogodbi, ki jo je podpisal februarja leta 2018, na teden prejema kar 350 tisoč funtov.

Zaradi številnih težav s poškodbami hrbta in kolena, je Ozil za topničarje v lanski sezoni Premier lige začel 20 od 38 tekem Arsenala, skupno pa v vseh tekmovanjih dosegel samo šest zadetkov ob treh podajah.

“Trener Emery in jaz imava zelo dober odnos, pogosto se pogovarjava o temu, kako mi on lahko pomaga, da igram boljše pa tudi kako lahko jaz v čim večji meri koristim ekipi,” je dejal Ozil.

V karieri sem imel veliko trenerjev in z vsakim sem imel drugačen odnos. To je normalno, vsak ima svojo idejo, kaj pričakuje od vas. V minuli sezoni sem imel veliko poškodb, toda ob koncu sem bil boljše in igral sem na veliko tekmah. Trener in jaz imava načrt za naslednjo sezono, vendar ga vam ne želim odkriti,” je dodal nekdanji član Schalkeja, Werderja in Reala.

“Fizično sem pripravljen in veselim se naslednje sezone,” je zaklučil Ozil.