Mata: Pogba nas združuje, De Gea bo ostal

Premier Liga 22. Jul 201918:31 > 19:30
Photo by Lionel Ng/Getty Images

Že zelo dolgo se govori o prestopu Paula Pogbaja v Real Madrid. Soigralec Francoza pri Manchester Unitedu Juan Mata je sicer prepričan, da je Pogba na Old Traffordu zadovoljen.

Največ prahu je v primeru Pogbaja dvignil njegov zastopnik Mino Raiola, ki je junija zatrdil, da Francoz na vsak način želi zapustiti Manchester United. Tudi Pogba je sicer v medijih dajal vtis, da si želi novega izziva.

Gre za fantastičnega vezista in krasno osebo. Mislim, da je pri nas srečen,” razmišlja Juan Mata.

Tudi trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je razkril, da s Pogbajem nikoli ni imel težav in da ga moti vsa gonja proti francoskemu vezistu. Kot Solskjaer si tudi Mata močno želi, da bi 26-letni Pogba še dolgo ostal na Old Traffordu in klubu pomagal, da v naslednjih letih osvoji eno izmed lovorik.

Logično je, da si kot soigralec in njegov prijatelj želim, da ostane pri nas. Je zelo pomemben za to ekipo. Združuje nas. Vemo, da moramo v novi sezoni igrati bolje kot v zadnji. Igramo za klub, ki je v preteklosti osvojil več lovorik kot katerikoli drugi,” dodaja Mata.

„Naravno da bih kao saigrač i prijatelj želeo da ostane jer je veoma bitan faktor za nas, on nas ujedinjuje. Znamo da moramo da budemo bolji nego prošle sezone. Ovaj klub je osvojio više trofeja nego bilo koji drugi“, istakao je Mata.

Španec za rdeče vrage igra od leta 2014 naprej, ko je prestopil iz Chelseaja. Španec je pred kratkim podaljšal pogodbo z Manchestrom, čeprav je imel na mizi tudi druge ponudbe.

Mata je prepričan, da bo v klubu ostal tudi njegov rojak David de Gea, ki mu sicer ne diši igranje v evropski ligi in se s klubskim vodstvom že dolgo pogaja za podaljšanje pogodbe.

David je eden izmed mojih najboljših prijateljev, zato si želim, da še naprej igrava skupaj. Sijajno bo, ker bo ostal z nami in nam še naprej prinašal pomembne točke,” dodaja Mata.

United je v lanski sezoni v Premier ligi osvojil 66 točk in osvojil šesto mesto. Novo sezono odpira z derbijem proti Chelseaju, ki je na sporedu 11. avgusta.