Redsi do prvega kompleta točk

Premier Liga 9. Avg 201920:40 > 22:56
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so novo tekmovalno sezono Premier lige odprli z zmago proti novincu med elito, Norwich Cityju. Hanley z avtogolom, Salah, Van Dijk in Origi so bili uspešni za zmago Liverpoola s 4:1 (4:0). Za Norwich je zadel Teemu Pukki.

Prvi gol v novi sezoni smo videli že v 7. minuti, ko je za vodstvo Liverpoola z 1:0 svojega vratarja premagal Grant Hanley. V 19. minuti se je mreža novinca zatresla že drugič, po podaji Roberta Firmina je zadel Mohamed Salah. Egipčanski nogometaš je na začetku nove sezone ponudil sjajno predstavo. Po zadetku za vodstvo z 2:0 je prispeval še asistenco za tretji zadetek Liverpoola, pod katerega se je podpisal branilec Virgil Van Dijk. V 42. minuti so varovanci Jürgena Kloppa povedli že s 4:0, po podaji Trenta Alexandra-Arnolda je zadel Divock Origi. To je bil tudi rezultat 1. polčasa.

V drugem polčasu smo videli en zadetek, do svojega častnega na tem srečanju so prišli nogometaši Norwich CityjaEmiliano Ratata Buendia je v 64. minuti lepo zaposlil Teemuja Pukkija, ki je zatresel mrežo Adriana. Nov obraz na Anfieldu je moral med vratnici Liverpoola potem, ko se je v 36. minuti poškodoval Allison Becker, ki je moral srečanje zaradi poškodbe predčasno končati.