Petnajsta zaporedna zmaga za City v premier ligi

Premier Liga 10. Avg 201914:39 > 15:17

Manchester City je na London Stadiumu novo sezono premier lige začel s suvereno zmago. "Kladiva" so padla s 5:0.

Serijo zmag, ki jo varovanci Pepa Guardiole vlečejo že iz lanske sezone, je sedaj City podaljšal na 15! V zadnjih dvajsetih tekmah premiershipa so kar devetnajstkrat zmagali…

Nogometaši v temnih dresih so povedli v 25. minuti, ko je Riyad Mahrez na desni strani lepo zaposlil vtekajočega Kyla Walkerja. Ta je z žogo zašprintal v kazenski prostor, podal v sredino ter ob bližnji vratnici našel Gabriela Jesusa, ta pa je nastavil nogo in City povedel v vodstvo.

Hitro po prvem sodniškem žvižgu v drugem polčasu je imel City še bolj lagodno prednost. V 51. minuti je po sredini pobegnil Kevin de Bruyne, na levi našel pozabljenega Raheema Sterlinga, ki se je znašel v situaciji 1 na 1 in Lukaszu Fabianskemu žogo s kakšnih desetih metrov poslal med nogama.

Že kakšni dve minuti kasneje je City prek Jesusa povedel s 3:0, a so sodniki gol po preverbi z VAR-om (letošnjo noviteto v PL) razveljavili. Tudi v 75. minuti so gostje zadeli iz sumljive situacije, le da tokrat Sterling ni bil prehiter in sodniška služba je po ogledu posnetka zadetek vendarle priznala.

V 85. minuti je Mahrez ob samostojnem prodoru na robu kazenskega prostora izsilil enajstmetrovko, Sergio Agüero jo je sicer zastreljal, toda sodnikom situacija spet ni dala miru. Mike Dean je velel naj se zadeva pregleda, iz video sobe so mu javili, da je Fabianski prehitro zapustil golovo črto in Argentinec je strel z 11 metrov ponavljal ter zadel.

Končni izid je v 91. minuti za hat-trick postavil Sterling, ki je prodrl po desni in izkoristil slabo postavitev Fabianskega. Poljak je preslabo pokril prostor ob vratnici. City bi torej utegnil biti z gol razliko 5:0 že po prvem krogu Premier lige na vrhu razpredelnice.