Spursi do težko prigarane zmage, Kane do dveh zadetkov

Premier Liga 10. Avg 201920:19 > 20:22
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama so po preobratu premagali Aston Villo s 3:1. Dva zadetka Harrya Kanea.

Povratniki v elitno druščino so sicer prvi povedli. V 9. minuti je bil natančen John McGinn. Toda v nadaljevanju so domači vendarle prišli do zmage. Tudi po zaslugi strelca dveh zadetkov Harrya Kanea.

Tottenham je sicer imel priložnost, da prvi povede. Strel Lucasa Moure v peti minuti ni bil ravno najboljši in vratar gostov Tom Heaton ni imel težav. Po prvem polčasu so gostje vodili z 1:0.

V drugem polčasu v prvih 20 minutah tekme se slika na zelenici ni bistveno spremenila. Tottenham je napadal toda dobro postavljena obramba moštva iz Birminghama je napade brez težav odbijala. Vse do 73. minute, ko je novinec Tanguy Ndombele izenačil na 1:1.

Vse moči so pri Spursih nato usmerili v to, da bi prišli do zmage in to se jim je obrestovalo v 86. minuti ko je Harry Kane z nekaj sreče po napaki gostujoče obrambe iz neposredne bližine moštvo popeljal v vodstvo z 2:1. Štiri minute kasneje pa je Kane z natančnim strelom povišal na 3:1 in odločil zmagovalca