'Pool zmagal v Southamptonu, Newcastle potopil Pukki

Premier Liga 17. Avg 201917:33 > 17:35
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Liverpool je dosegel še drugo zmago sezone. Redsi so bili v gosteh tesno (1:2) boljši od Southamptona. Dan je zaznamoval hat-trick Finca, Teemuja Pukkija, ki je za Norwich doma s tremi goli "pokopal" Newcastle.

Liverpool je odigral dokaj neprepričljiv prvi del srečanja, a ga vseeno končal z individualno akcijo Sadia Manéja, ki je aktualne angleške podprvake v vodstvo popeljal na izteku prvega polčasa s strelom z roba kazenskega prostora.

V drugem polčasu je Redse na rob nove zmage z golom v 71. minuti popeljal Brazilec Firmino in vse je kazalo, da bo tekma do konca nezanimiva. Potem pa je sedem minut pred iztekom rednega dela sledila katastrofalna napaka rezervnega vratarja, Španca Adriana, ki je bil neodločen in žogo podal naravnost v noge Dannya Ingsa.

Ta je postavil končni izid 1:2. Liverpool ima po dveh krogih 6 točk, prihodnji vikend doma gosti Arsenal. “Svetniki” so po dveh krogih brez točke.

Današnji dan si bo vsekakor zapomnil Teemu Pukki. Finski reprezentančni napadalec je na otvoritvi domače sezone za Norwich dosegel kar tri zadetke. Slavja ni mogel pokvariti niti gol Jonja Shelveya v sodnikovem podaljšku, ki je za Newcastle le ublažil poraz.