Moura "sekundo" po vstopu v igro zadel za točko Spursov

Premier Liga 17. Avg 201918:29 > 19:51
Shaun Botterill, Getty Images

Aktualni prvaki so v 2. krogu premiershipa na domačem Etihadu odigrali 2:2 s Tottenhamom, pa čeprav so bili podjetnejši.

Obe ekipi sta sezono prejšnji vikend začeli z zmago, tokrat je bila delitev točk precej bolj po godu gostom, kajti City je imel večino številk (posest, streli na gol, koti) na svoji strani.

Sinjemodri so od začetka imeli več od igre in v prvih 20 minutah žogo držali v kar 72 % časa. Iz podjetnejše igre so v 20. minute ustvarili vodstvo. Na desni je žogo sprejel Kevin de Bruyne, se hitro odločil za zavrtinčen predložek v kazenski prostor, kjer je na oddaljenejši vratnici žogo z glavo “pokopal” Raheem Sterling.

Samo tri minute kasneje so Spursi izid poravnali. Iz prve konkretnejše akcije na tekmi je Tanguy Endombele podal Eriku Lameli, ta se je odločil za strel s 25 metrov in Edersona očitno našel na napačni nogi.

Tudi po prejetem zadetku je City držal vse niti v svojih rokah in kmalu spet skočil v vodstvo. V 35. minuti je po novi akciji z desne de Bruyne spet podal predložek v petmetrski prostor in tokrat na bližnji vratnici našel “peroksidno” glavo. Sergio Agüero je zabil za rezultat prvega dela, 2:1.

V drugem polčasu domači ritma niso upočasnili in vidno želeli doseči še tretji gol. Priložnost sta imela Olexandr Zinčenko in Bernardo Silva, a se je Hugo Lloris dobro znašel.

Kazen je prišla v 57. minuti, ko je ob kotu in le dobrih deset sekund po vstopu na zelenico z glavo zadel Lucas Moura. Drugi najhitrejši zadetek v zgodovini tekmovanja za igralca, ki po menjavi takoj doseže gol.

V 66. minuti je Guardiola Kuna Agüera potegnil na klop in v ogenj poslal Gabriela Jesusa, kar je Argentinec več kot očitno zameril in še kar nekaj sekund po menjavi sta si izmenjevala sočne besede,

Vrelišče je napetost dosegla v sodnikovem podaljšku, ko je Jesus po kotu dosegel zadetek za kesplozijo na Etihadu. Domači nogometaši so se že vračali na svojo polovico, sodnik pa je po javljanju iz VAR sobe dosodil, da gol ne velja, saj naj bi Rodri pred tem igral z roko. Ostalo je pri 2:2.