Emery: Obračun z Liverpoolom bo velik izziv

Premier Liga 19. Avg 201912:00 > 12:03
David Rogers/Getty Images

Menedžer Arsenala Unai Emery meni, da bo tekma z Liverpoolom nov zahteven test za topničarje.

Arsenal bo v naslednjem krogu gostoval na Anfieldu, kjer je v zadnjih letih doživel kar nekaj hudih porazov. Londončani so ob zadnjih treh obiskih kultnega stadiona zelenico vedno zapuščali sklonjenih glav, Liverpool pa je omenjene tekme dobil z gol razliko 12:2.

Neradi igramo z Liverpoolom. Če bi šlo, bi se tekmam s to ekipo izognili,” je v šali dejal Emery.

Arsenal je na prvih dveh tekmah v novi sezoni Premier lige ohranil 100-odstoten izkupiček, kar se je zgodilo prvič po sezoni 2009/2010. Derbi v naslednjem krogu bo tako obračun edinih ekip, ki imata na svojem računu šest točk.

Čaka nas zahtevna preizkušnja. To velja za vse nas v klubu in tudi za navijače. Naš cilj je, da v tej sezoni zmanjšamo zaostanek za klubi kot so Liverpool, Manchester City in Tottenham. Zato so takšne tekme za Arsenal zares izreden izziv,” dodaja španski strateg.

Tekma je na sporedu v soboto ob 18.30.