Wanyama iz Tottenhama v Belgijo?

Premier Liga 22. Avg 201912:05 > 12:15
Shaun Botterill/Getty Images

Belgijski podprvak Club Brugge se zanima za vezista Tottenhama Victorja Wanyamo, ki je pri spursih na začetku nove sezone na stranskem tiru.

Obrambni vezist Tottenhama Victor Wanyama je spurse okrepil leta 2016, ko je v angleško prestolnico prišel iz Southamptona. Kenijec je hitro postal pomemben član udarne enajsterice, nato pa je njegov razvoj zaustavila poškodba kolena. Wanyama je na začetku sezone 2017/18 več mesecev prisilno počival in takrat izgubil mesto v ekipi. Trener Tottenhama Mauricio Pochettino je nogometaša sicer skušal vrniti nazaj v formo na začetku zadnje sezone, a si je Wanyama na pripravljalni tekmi z Barcelono znova poškodoval koleno.

Prav zaradi poškodb je Wanyama v zadnjih dveh sezonah v Premier ligi odigral le 31 tekem, klub pa je bil zato prisiljen poiskati zamenjavo. Pred to sezono je v London prišel Tanguy Ndombele, ki se je hitro izkazal, pred Wanyamo pa sta vsekakor tudi Eric Dier in Oliver Skipp.

Afričan bo tako minute moral poiskati drugje, glavni snubec zanj pa je belgijski velikan, ki je na pragu uvrstitve v elitno ligo prvakov. Brugge sočasno tudi išče zamenjavo za Marvelous Nakamba, ki je pred nekaj tedni prestopil v Aston Villo, zato se zdi, da bi to lahko bila idealna rešitev za vse vpletene.