Liverpool bo povečal kapaciteto Anfielda

Premier Liga 23. Avg 20195:37 > 5:39
Jan Kruger, Getty Images Sport

Nogometni klub Liverpool FC je sporočil, da načrtuje novo rekonstrukcijo legendarnega Anfielda, s katero bi kapaciteto stadiona spet povečali, tokrat na več kot 60.000 mest.

Tribune Anfielda lahko po rekonstrukciji iz leta 2016 sprejmejo točno 54.074 gledalcev, to pa je (šele) šesta največja kapaciteta stadiona izmed klubov, ki nastopajo v elitni Premier ligi.

Več gledalcev kot Anfield lahko sprejmejo stadioni Manchester Uniteda, Tottenhama, Arsenala, West Hama in Manchester Cityja.

V klubu pa že pripravljajo nov načrt za rekonstrukcijo in povečanje stadiona, kar pomeni, da bmo lahko na tribune povabili še nekaj tisoč gledalcev več.

“Vse, kar moramo storiti zdaj je le to, da se dogovorimo o podrobnostih, sicerpa smo na poti, da najdemo najboljše možne rešitve,” je dejal generalni direktor Liverpoola Andy Hughes.

Liverpool na Anfieldu igra že od leta 1892.