Favoriti do zmag, United rešila naveza Pogba – Ibra

Premier Liga 14. Dec 201622:54 > 23:09

Na angleških zelenicah decembra nogometaši ne počivajo, tekme so na sporedu na vsakih nekaj dni. V 16. krogu je od favoritov izgubil zgolj Arsenal, ostali najboljši so vpisali nove zmage. Najbolj se je namučil Manchester United, ki je šele v zadnjih minutah strl odpor Crystal Palacea.

Chelsea ima na vrhu zdaj že 6 točk prednosti pred najbližjima zasledovalcema Liverpoolom in Arsenalom. Antonio Conte je s svojimi varovanci vpisal že deseto zaporedno zmago, tudi tokrat pa je bila ključna neprebojna obramba. V 42. minuti je po podaji Williana gol dosegel pred časom že odpisani Fabregas, kar je bilo dovolj za minimalno zmago Londončanov. Sunderland je v zaključku sicer iskal izenačujoči zadetek in tudi nevarno zapretil prek Van Aanholta, a se Thibaut Courtois ni dal premagati.

United sta rešila njegova najbolj odmevna poletna nakupa Zlatan Ibrahimović in Paul Pogba. Predvsem slednji v zadnjem času končno kaže predstave, ki jih od njega navijači rdečih vragov pričakujejo že od samega začetka. Pogba je na tekmi proti Palaceu svojo ekipo popeljal v vodstvo tik pred koncem prvega polčasa, izkoristil je imenitno podajo Ibre. Igralca sta v samem zaključku tekme, potem ko so Londončani vmes prišli do izenačenja, zamenjala vlogi in poskrbela, da je United prišel do vseh treh točk. V 88. minuti je Pogba lepo potegnil v sredino, zaposlil Ibrahimovića, ki je nekoliko iz strani z zelo natančnim strelom premagal domačega vratarja.

Do zmag sta prišla tudi Liverpool in Manchester City. Redsi so v gosteh ugnali Middlesbrough (3:0) in na ta način iz drugega mesta izrinili Arsenal, ki je včeraj izgubil proti Evertonu. V mrežo Victorja Valdesa je dve žogi poslal Adam Lallana, enkrat je bil uspešen Divock Origi. City je proti Watfordu povedel prek Zabalete, tekmo pa odločil tik pred koncem, ko je v polno meril še David Silva.

Tottenham ni imel večjih težav s Hull Cityjem. Spursi so do zmage prišli na krilih Christiana Eriksena, ki je na zadnjih treh tekmah dosegel pet golov. Prvega je dosegel po lepem prodoru Rosea, drugega pa po še lepši akciji Walkerja. Visoko zmago je v 72. minuti po prostem strelu Eriksena in odbiti žogi potrdil Wanyama.

Do zmage sta prišla še West Ham, ki je z minimalnih 1:0 premagal Burnley in WBA, ki je bil boljši od Swanseaja. Vse tri gole za WBA je dosegel Salomon Rondon, prav vse pa je dosegel z glavo, kar je predtem v Premier ligi uspelo zgolj Duncanu Fergusonu leta 1997. Tekma med Stokeom in Southamptonom se je končala brez golov.