Manchester Cityju preti kazen s strani Nogometne zveze

Premier Liga 12. Jan 201718:18 > 18:20
Jan Kruger/Getty Images

Štirikratni prvak Premier lige je obtožen, da ni predložil natančnih podatkov o gibanju, treningih, dejanjih in prebivališčih svojih nogometašev, kot velevajo protidopinška pravila.

Kot veleva pravilo v 14. členu protidopinškega pravilnika Nogometne zveze (Football Association), so vsa moštva obvezana, da podajo zelo natančne informacije o gibanju in dejanjuh svojih nogometašev, njihovih treningih in krajih bivanja, zato da bi lahko protidopinška komisija v vsakem trenutku prišla do njihovih krvnih vzorcev. Zveza si želi takšne podatke o nogometaših vseh moštev pod njenih okriljem preveriti nekajkrat na leto.

City še vedno ni odgovoril na te obtožbe, morajo pa sinjemodri to storiti najkasneje do 19. januarja.

To pa ni prvič, da imata Manchester City ali Pep Guardiola težave povezane s protidopinškimi pravili. Kolo Toure je v času igranja za Machester City leta 2011 dobil 6-mesečno prepoved igranja nogometa, potem ko je, po njegovem pričanju, jemal shujševalne tablete svoje soproge.

Guardiola je svojo kazen dobil leta 2001, ker je bil na testu pozitiven na nandrolon in takrat prejel 4-mesečno prepoved igranja. Trenutni strateg Cityja pa se je na odločitev pritožil in bil šele leta 2009 opran krivde.