Ibra: Anglijo sem si pokoril v treh mesecih

Premier Liga 12. Jan 201718:55 > 19:12
Jan Kruger, Getty Images Sport

Napadalec Manchester UnIteda in vedno zanimivi Zlatan Ibrahimović pravi, da ni potreboval veliko časa za dokazovanje na Otoku.

Švedski napadalec Zlatan Ibrahimović je poleti prestopil iz Paris Saint-Germaina v Manchester United, po 20. odigranih krogih v Premier ligi pa si deli drugo mesto na listi strelcev, potem ko je v letošnji sezoni zabil že 13 zadetkov, drugo mesto pa si deli z Alexisom Sanchezom. Zadetek več od Šveda in Čilenca je letos dosegel le Diego Costa.

United je v tem trenutku na 6. mestu Premier lige, a vedno glasnemu Ibrahimoviću to ni preprečilo podajanja ne najbolj skromnih izjav: “Če ekipa oziroma kolektiv dela dobro, potem gre tudi individualcem. Svoji ekipi skušam pomagati s tem, v čemer sem najboljši. Dokler bom to lahko in znal početi, potem jim lahko pomagam. Tudi ekipa mi pomaga po najboljših močeh. Individualnih ciljev nimam, ker sem vse dosegel v vsega treh mesecih. Pokoril sem si Anglijo.”

Clive Brunskill, Getty Images

“Ibrakadabra” priznava, da je United letos prestal vzpone in padce, a je po njegovem mnenju trener Jose Mourinho našel dobitno kombinacijo: “Doživeli smo nekaj vzponov in padcev. V zadnjem času zmagujemo, ker smo se utrdili. Trener je našel in utrdil osnovo, kar je bilo zanj težko, ker je to nov klub v njegovi karieri. To ga ni zaustavilo, da je našel novo filozofijo in slog igre.”

Ibrahimović bo zaradi bolezni sicer izpustil večni derbi proti Liverpoolu, ki si ga lahko ogledate v nedeljo, ob 17:00 na programu Sportklub 1!