Ibrahimović, Mkhitaryan in Conte najboljši v decembru

Premier Liga 13. Jan 201712:56 > 13:19
Getty Image

Zvezdnik Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimović je bil izbran za najboljšega nogometaša Premier lige v decembru, med trenerji je najbolj navdušil strateg Chelseaja Antonio Conte, Henrikh Mkhitaryan pa je zabil najlepši zadetek.

Henrikh Mkhitaryan je najlepši zadetek v decembru zabil na srečanju proti Sunderlandu. Čeprav je bil kar nekaj časa oddaljen od začetne postave Manchester Uniteda, je v zadnjem času postal nezamenljivi člen ekipe Joseja Mourinha.

Jan Kruger, Getty Images Sport

Ob tem je bil njegov soigralec Zlatan Ibrahimović proglašen za najboljšega nogometaša angleškega prvenstva v decembru.

Šved je bil v zadnjem mesecu leta 2016 v izjemni formi, saj je na šestih tekmah Premier lige zabil kar pet zadetkov. Zanimivo, da je bil ravno Ibra podajalec pri zadetku Mkhitaryana. Rdeči vragi so v zadnjem času dvignili svojo formo, rezultat tega pa so tudi individualna priznanja.

Nagrada za najboljšega trenerja v decembru je romala v roke Antonia Conteja. Italijan je postal sploh prvi, ki je bil trikrat zapored proglašen za najboljšega trenerja meseca. Chelsea je na šestih decemberskih tekmah vpisal ravno toliko zmag. “Zelo sem ponosen na nagrade, ki sem jih osvojil. Velika čast je postaviti takšen rekord, toda sprva bi se želel zahvaliti svojim igralcem in ljudem iz kluba, saj brez njih takšen dosežek ne bi bil mogoč. Sedaj je najpomembnejše, da nadaljujemo v tem ritmu. Če bi moral izpostaviti eno tekmo, potem jo to tista proti WBA-ju. Moji igralci kažejo močno voljo in željo za zmago, kar sem si vedno želel videti,” je ob tem zgodovinskem dosežku dejal Conte.