Mourinho: Mediji povzdigujete Liverpool

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Jutri je na sporedu največji angleški derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom, pred tekmo pa je z zanimivo izjavo postregel trener rdečih vragov Jose Mourinho. Portugalec je mnenja, da so mediji bolj naklonjeni Unitedovemu največjemu rivalu.

Derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom je tudi veliki trenerski obračun med Josejem Mourinhom in Jürgenom Kloppom, zato je jutrišnji obračun za vse nogometne navdušence še bolj zanimiv.

Redsi so brez državnega naslova že dolgih 27 let, zato se v zadnjih sezonah, še posebej, ko je Liverpool v dobri formi, zdi, da je nogometna javnost na njihovi strani, saj jim velika večina privošči dolgo iskan naslov v Premier ligi.

To je opazil tudi Mourinho, ki je vse skupaj pokomentiral: “So odlična ekipa. Ampak že dalj časa opažam, da veliko ljudi z njimi sočustvuje le zato, ker že dolgo niso bili prvaki. Tudi mediji jih takoj, ko se vam zdi, da ima Liverpool možnost za lovoriko, povzdvigujete. Ampak to je normalna stvar, letos so drugi na lestvici, od prvega mesta pa jih loči le pet točk. Zaradi tega so vsi privrženci Liverpoola še bolj navdušeni.”

Tekma dveh najtrofejnejših angleških klubov je na sporedu v nedeljo ob 17:00, ogledate si jo lahko v neposrednem prenosu na Sportklub 1.