Škarjice Andyja Carrolla, izjemen povratek Bartona

Premier Liga 14. Jan 201717:38 > 18:11
Stu Forster, Getty Images Sport

V sobotnem popoldanskem terminu je bilo v angleški Premier ligi na sporedu šest tekem. Arsenal je razbil nebogljeni Swansea, najlepši trenutek dneva pa je uspel napadalcu West Hama Andyju Carrollu, ki je gol dosegel s škarjicami.

West Ham je po dveh zaporednih porazih nadigral Crystal Palace in slavil s 3:0. Kladiva so igrala brez Dimitrija Payeta, a vseeno prikazala sijajno predstavo. Pri vseh treh zadetkih je bil v vlogi asistenta Michail Antonio, trenutek tekme pa se je zgodil v 79. minuti, ko je Andy Carroll zadel s škarjicami.

Arsenal je brez večjih težav v Walesu premagal Swansea, domači pa so si vse štiri zadetke dosegli praktično sami. Giroud je zadel v 37. minuti, Cork in Naughton sta potem dosegla avtogola, v 74. minuti pa je Alexis postavil končni rezultat.

Joey Barton je svoj povratek k Burnleyu kronal s sijajno izvedenim prostim strelom, ki je njegovi ekipi prinesel minimalno zmago nad Southamptonom. Hull City je s 3:1 ugnal Bournemouth, Stoke pa z identičnim rezultatom Sunderland. Watford in Middlesbrough sta se razšla brez zmagovalca, bilo je 0:0.