Chelsea na krilih Alonsa povozil Leicester

Premier Liga 14. Jan 201718:17 > 20:28
Getty Images/Laurence Griffiths

Marcos Alonso, bočni nogometaš Chelseaja, ni znan po tem, da bi dosegal veliko golov. Danes je zabil dva, ko je bilo to zelo pomembno. Njegova ekipa je s kar 3:0 ugnala aktualne prvake, ki nikakor ne najdejo poti iz krize.

Prvo priložnost so prek Vardyja že v drugi minuti zapravili domači, bolj natančni pa so bili gostje zgolj štiri minute kasneje. Marcos Alonso se je znašel v lepi priložnosti in žogo poslal v mrežo Kasperja Schmeichela, ki je bil nemočen. Do konca prvega polčasa se rezultat več ni spremenil, čeprav smo spremljali dinamično predstavo.

Španski bočni branilec, ki je bil predvsem na začetku sezone zelo kritiziran, a igra odlično, je udaril tudi v 6. minuti drugega polčasa. Žoga se je odbila na rob kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Alonso in jo s pravo bombo, a tudi s pomočjo domačega branilca Morgana, poslal v gol. Zadnji zadetek na tekmi je padel v 71. minuti. Willian in Pedro sta odigrala dvojno podajo, Brazilcu je Schmeichel strel ubranil, odbitek pa je Pedro pospravil v prazen gol. To je bil za Španca šesti gol v sezoni, ampak šele prvi na kateremkoli gostovanju.

Chelsea je v zadetek pretvoril prav vse strele v okvir gola, zdaj pa bo z zanimanjem čakal jutrišnji derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom (ob 17h na SK1), saj bi imeli Londončani v primeru Liverpoolovega neuspeha sedem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.