"Ibra" z glavo za delitev točk na Old Traffordu

Jubilejna 50. medsebojna tekma rivalov Manchester Uniteda in Liverpoola v angleški Premier ligi je prinesla delitev točk. V prvem polčasu je Redse z bele točke v vodstvo popeljal James Milner, juriš rdečih vragov v 2. delu pa je sadove obrodil v 84. minuti, ko je v polno meril Zlatan Ibrahimović.

Redsi so bili letos na derbijih pred tem na Old Traffordu zelo uspešni, saj imajo med vsemi klubi najboljši učinek proti velikanom. Premagali so tako Arsenal, kot Chelsea in Manchester City.

Tudi tokrat so začeli samozavestno in si že hitro ustvarili nekaj priložnosti, vrhunec tekme za navijače iz mesta Beatlov pa je prišel v 27. minuti, ko je po visoki žogi v kazenski prostor Paul Pogba igral “rokomet”, kar je pomenilo enajstmetrovko.

Hladnokrvno jo je izvedel James Milner, ki ima v povezavi z goli v Premier Ligi tudi zanimivo statistiko. Kadar se je namreč Milner vpisal med strelce, njegova ekipa ni nikdar izgubila (46 zaporednih srečanj!), to pa je od vseh nogometašev, ki so kdajkoli igrali v Premiershipu, uspelo le še Dariusu Vassellu.

V drugem polčasu je za United vstopil Wayne Rooney, ki je zamenjal kapetana Michaela Carricka, to pa je igro domačih vidno poživilo. Rdeči vragi so nizali napad za napadom, imeli tudi nekaj lepih priložnosti, Rooney je denimo poskusil z volejem z desne strani, a meril ravno v vratarja Simona Mignoleta.

Konec muk za domače navijače, tokrat se je na Old Traffordu zbralo 75.000 “duš”, je prišla 6 minut pred koncem rednega dela srečanja. Po podaji Rooneya z leve strani kazenskega prostora je Marouane Fellaini meril z glavo, zadel vratnico, žoga se je odbila do Antonia Valencie, ki je spet podal v sredino, glavo je spretno nastavil Ibrahimović in zadel za 1:1.

Do konca se je na obeh straneh zvrstilo še par polpriložnosti, a izid je ostal nespremenjen. Po 21. krogu je Liverpool na tretjem mestu s 45 točkami, Redsi za vodilnim Chelseajem zaostajajo za sedem točk, United pa ostaja na 6. mestu s 40 točkami.