Pri West Hamu odločni: Payet naj se najprej opraviči

Premier Liga 16. Jan 201720:52 > 21:11
Ian Walton Getty Images Sport

Saga okoli francoskega reprezentanta v dresu West Hama se nadaljuje. Payetov bivši klub Marseille, je zanj poslal že dve ponudbi, ki so ju Londončani nemudoma zavrnili. Zdaj od svojega igralca zahtevajo javno opravičilo.

Payet je k West Hamu pred dvema letoma prišel prav iz Marseilleja, zdaj pa naj bi se želel vrniti v domovino. Francoz je sodeč po izjavi Slavena Bilića zavrnil igranje za angleški klub, uprava pa ga niti pod razno ne želi prodati.

Prva ponudba francoskega prvoligaša se je gibala okoli 20 milijonov evrov, druga še nekaj milijonov več, a Londončani za enkrat za prodajo nočejo niti slišati. Zanimala naj bi se tudi Arsenal in Chelsea.

West Ham ne želi biti prisiljen v prodajo svojega najboljšega igralca, za katerega bi v normalnih okoliščinah prejel neprimerljivo več denarja. Payet medtem trenira z rezervno ekipo West Hama, uprava kluba pa zahteva, da se igralec najprej javno opraviči klubu in navijačem, šele potem se bodo pogovarjali o njegovi prihodnosti.

“Zelo smo razočarani. Dimitri je lani podpisal petletno pogodbo, zato jo mora spoštovati,” je dejal eden od lastnikov kluba David Gold.