En gol Redsov dovolj za konec Plymouthove pravljice

Premier Liga 18. Jan 201722:39 > 23:01
Getty Images/Alex Livesey

Liverpool je v dodatni tekmi osmine

Kljub srčni borbi in vratnici Jakea Jervisa v drugem polčasu, se zgodba četrtoligaša Plymouth Argyle v letošnji izvedbi FA pokala končuje.

Edini gol za napredovanje Liverpoola na Home Parku je že v prvem polčasu dosegel Lucas Leiva, ki je z glavo zadel po podaji s kota. Natančno podajo na bližnjo vratnico je v 18. minuti je prispeval njegov rojak Philippe Coutinho.

Liverpool bi ob koncu srečanja lahko še povišal prednost, a je Divock Origi strel z bele točke “podal” domačemu vratarju Lukeu McCormicku in ostalo je pri 0:1, tako da Liverpool vendarle potuje v nadaljnje tekmovanje pokala.

Redsi so tokrat spet zaigrali z nekoliko spremenjeno enajsterico. Trener Jürgen Klopp je na zelenico poslal 6 igralcev, ki sicer redno ne začenjajo tekem v Premiershipu, od tega so štirje še najstniki (Ben Woodburn, Trent Arnold, Oviemuno Ejaria, Joe Gomez).

Liverpool se bo v 4. krogu tekmovanja čez deset dni doma pomeril proti Wolverhamptonu, sicer pa sta si v dodatnih tekmah napredovanje nocoj zagotovila še Newcastle, ki je s 3:1 premagal Birmingham ter Southampton, ki je v zadnji minuti z golom Shanea Longa strl Norwich City.