Severno-londonska poslastica s 4 goli in delitvijo točk

Premier Liga 1. Sep 201919:06 > 19:22

V derbiju 4. kroga premier lige sta se na severno-londonskem derbiju Arsenal in Tottenham razšla brez zmagovalca (2-2).

Medtem, ko je prvi polčas absolutno pripadel gostom iz Tottenham Stadiuma, so Spurs na koncu cleo trepetali za točko, saj je tretji gol Arsenala visel v zraku. tega je Sokratis Papastathopoulos tudi dosegel, a je stranski sodnik dvignil zastavico, saj je bil Grk v prepovedanem položaju.

Tottenham je tekmo začel izvrstno, mrežo domačih je v 10. minuti našel Christian Eriksen, prednost aktualnih evropskih podprvakov pa je v 40. minuti z enajstih metrov okrepil Harry Kane.

Da so bili navijači na Emiratesu nekoliko boljše volje, je tik pred sodniškim žvižgom v 45. minuti poskrbel napadalec Arsenala, Alexandre Lacazette. “Topničarji” so v drugi polčas krenili bolje razpoloženi, v zadnje pol ure pa se je praktično igralo le na polovici Tottenhama.

Podjeten nogomet je obrodil sadove, v 71. minut se je med strelce vpisal še drugi napadalec domačih, Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal je še naprej napadal, bil blizu zadetka, Tottenham je poskušal prek protinapadov, najnevarnejši poskus Mousse Sissokoja je obramba domačih zadušila, Kaneu pa je Martin Atkinson dosodil simuliranje za padec v kazenskem prostoru in ostalo je 2-2.

Po štirih odigranih krogih ima Arsenal na petem mestu 7 točk, Tottenham jih je zbral le 5 in je na devetem. V prihodnjem krogu gredo topničarji na obisk k Watfordu, Tottenham se bo doma pomeril proti Crystal Palaceu.