Owen: Srce je želelo Liverpool, a sem moral v Newcastle

Premier Liga 3. Sep 201910:37 > 10:47
Alex Livesey/Getty Images

Nekdanji angleški reprezentant in zvezdniški napadalec Michael Owen je razkril, da je leta 2005 proti svoji volji moral prestopiti iz madridskega Reala v Newcastle.

Potem, ko je Michael Owen preživel le eno sezono v vrstah madridskega Reala, je za 17 milijonov funtov prestopil v Newcastle.

“Moral bi slediti svojemu občutku in instinktu. Nisem želel iti tja, moje srce je pripadalo samo Liverpoolu,” je nekdanji angleški reprezentant razkril v svoji novi knjifi.

“V tem pogledu je bilo jasno, da je to korak nazaj v moji karieri,” pravi Owen, ki je kariero zaključil pri Stoku.

Kot je Owen še zapisal, Liverpool ni mogel izenačiti ponudbe Newcastla, zato je bil primoran oditi na St. James Park. Zanimiv del knjige je tudi tisti, ko Owen govori o Newcastlu in veličini tega kluba.

“Navijači tega kluba verjamejo, da je Newcastle za 10% večji klub, kot dejansko je. V Newcastlu ostaja neka iluzija, a to je velik klub samo zato, ker ima tako veliko navijačev in tako velik stadion,” je bil iskren Owen.