Prvaki na kolenih – City izgubil prvič po božiču!

Premier Liga 14. Sep 201919:45 > 19:46
George Wood/Getty Images

Nogometaši Norwicha so na Carrow Roadu uprizorili prvovrstno presenečenje ter premagali Manchester City.

Prvaki so v Norfolku padli z 2:3, kar je njihov prvi poraz v tekoči sezoni in sploh prvi v premiershipu po 26. decembru 2018, ko jih je premagal Leicester City. Liverpool tako na lestvici beži za pet točk.

Za “kanarčke” sta v prvem polčasu za 1:0 in 2:0 zadela Kenny McLean in Todd Cantwell. Da so gostje na polčas odšli z vsaj minimalnim zaostankom, sta poskrbela Bernardo Silva in Sergio Aguero, ki je po podaji Portugalca zadel že sedmič v tekoči sezoni.

V tretji minuti drugega polčasa si je obramba Citya privoščila nedopustno napako. Žogo je izgubil Nicolas Otamendi, bolje rečeno, s športnega čevlja mu jo je snel Emiliano Buendia, takoj podal do Teemuja Pukkija, Finec pa takih priložnosti ne izpušča – 3:1!

Pep Guardiola je odreagiral z dvojno menjavo, na zelenico sta prišla Kevin de Bruyne in Gabriel Jesus, a so aktualni prvaki prek Rodrija Hernandeza uspeli poraz le ublažiti.