Guardiola: Niti malo ne dvomim v to ekipo

Premier Liga 20. Sep 201915:28 > 15:43
Marc Atkins/Getty Images

Po porazu proti Norwich Cityju v 5. krogu Premier lige si je Manchester City opomogel z zmago v ligi prvakov proti Šahtarju. Aktualne angleške prvake zdaj čaka tekma z Watfordom, Pep Guardiola pa je medijem znova povedal, da so porazi sestavni del nogometa.

Manchester City za vodilnim Liverpoolom po petih krogih zaostaja za velikih pet točk. Meščani so v zadnjem krogu nasedli v Norwichu, kjer so redsi brez težav slavili. Guardiola tudi po prvem porazu v novi sezoni ostaja optimističen in še naprej verjame v svojo ekipo.

Po vseh uspehih v zadnjih letih, nikdar nisem niti posumil v to ekipo. Logično je, da lahko izgubimo. Če mislite, da smo nepremagljivi, je to vaša težava. Vemo, da nismo. Ko v osmih mesecih izgubiš le eno tekmo, potem nimaš razloga, da bi dvomil v svojo ekipo,” je povedal Guardiola.

Trener sinjemodrih ima na začetku sezone 2019/2020 veliko težav s poškodovanimi nogometaši. Znova bosta manjkala Laporte in Stones, zato bo na mestu branilca zaigral Fernandinho.

Imamo veliko možnosti, imamo mlade igralce, v katere zaupamo. Navdušeni smo nad njihovimi sposobnostmi in verjamemo v njih. To ni težava, ampak nov izziv za nas. Če to ne bo delovalo, bomo poskusili na drugačen način,” je na vprašanje o obrambi odgovoril Guardiola. Ob Fernandinhu bo na štoperskem položaju igral še Otamendi.

Nekdanji trener Barcelone in Bayerna je pred novim izzivom v Premier ligi pohvalil tudi rezervnega napadalca Gabriela Jesusa.

Gabriel je na treningih sijajen. Za mesto v ekipi se bori z enim izmed najboljših napadalcev na svetu, Sergiom Aguerom. Tega se  zaveda. To ni lahko delo. Z Gabrielom sem zelo zadovoljen. Mora biti potrpežljiv. Ko dobi priložnost, vedno vse naredi prav. On je prihodnost tega kluba,” dodaja Guardiola.

Manchester City in Watford se bosta srečala v soboto ob 16. uri. Katalonski strateg je prepričan, da njegovo ekipo čaka težka naloga. Obračun boste lahko pospremili v družbi televizije Sportklub.