Wilson in Ake za zmago Bournemoutha

Premier Liga 20. Sep 201922:46 > 22:56
Michael Steele Getty Images Sport

V prvem srečanju 6. kroga Premier lige je Southampton gostil Bournemouth. V derbiju južne Anglije so gostje slavili s 3:1.

Ake je zadel za prednost Bournemoutha v 10. minuti, to je bil njegov prvi gol v sezoni. “Češnjice” bi lahko prišle tudi do višje zmage. V 25. minuti je bil gol gostov po posredovanju VAR razveljavljen, saj je bil Joshua King v prepovedanem položaju. Bournemouth je v 35. minuti svojo prednost povišal na 2:0. Harry Wilson je po podaji Philipa Billinga dosegel svoj 3. gol v prvenstu. Southampton je nazaj v igro vrnil James Ward-Prowse z golom v 52. minuti, ko je znižal zaostanek na 1:2. Piko na i zmagi Bournemoutha je z zadetkom v 95. minuti postavil Calum Wilson.

Bournemouth je slavil prvič na stadionu St. Mary’s, Southampton pa še naprej ostaja brez zmage doma v novi sezoni.