Michael Regan/Getty Images

28.09.2019 | 19.16

Chelsea do prve zmage na Stamford Bridgeu

Nogometaši Chelseaja so prišli do prve zmage na domačem igrišču v letošnji Premier ligi, potem ko so v 7. krogu odpravili Brighton z 2:0. Do zmage tudi Tottenham.

Vilijan

Shaun Botterill, Getty Images

Chelsea je igral ofenzivno od samega začetka in samo v prvem polčasu proti vratom nasprotnika poslal 17 strelov, vseeno pa se je prvi polčas končal brez zadetkov. Navijači na Stamford Bridgeu so se le razveselili v 50. minuti, ko je Jorginho izkoristil najstrožjo kazen. Prvo domačo zmago v letošnjem prvenstvu in tudi pod vodstvom Franka Lamparda je v 76. minuti potrdil Willian

Novih treh točk se je veselil tudi Tottenham, ki je kljub igralcu manj na igrišču pred svojimi navijači prišel do zmage proti Southamptonu z 2:1. Spursi so povedli v 24. minuti prek Tanguyja Ndombeleja, nekaj minut kasneje pa po dveh rumenih kartonih Serga Aurierja v štirih minutah ostali z igralcem manj na igrišču. Gostje so to znali izkoristiti in izenačili prek Dannyja Ingsa po veliki napaki vratarja Huga Llorisa. Srečanje je v 43. minuti s petim letošnjim zadetkom v korist Tottenhama odločil Harry Kane.

SK

Crystal Palace je z 2:0 odpravil Norwich. Prvi zadetek za domače je iz bele točke dosegel Luka Milivojević. Srbski nogometaš je odigral 100. obračun v Premier ligi in dosegel svoj 25. zadetek, 20. iz najstrožje kazni.

Tudi Wolverhampton je bil z 2:0 boljši od Watforda, medtem ko sta se obračuna Bournemouth vs. West Ham United in Aston Villa vs. Burnley končala brez zmagovalca (obe tekmi 2:2).