United pod Solskjaerjem tone vse nižje

Julian Finney Getty Images Sport

Navijači Manchester United po samo nekaj tekmah nove sezone znova preživljajo težke trenutke, saj so predstave njihovih ljubljencev vse prej kot blesteče.

Rdeči vragi v Premier ligi samo po nekaj krogih za vodilnim Liverpoolom zaostajajo že za 15 točk (ob odigrani tekmi manj), ne blestijo niti v Evropski ligi, kjer so v prvih dveh krogih zbrali štiri točke, a dosegli en samcat zadetek. Tudi v domačem prvenstvu strelsko niso razpoloženi, saj so kljub štirim dosojenim enajstmetrovkam v prvih sedmih krogih dosegli samo devet zadetkov (od tega štiri že v uvodnem krogu proti Chelseaju), prejeli pa sedem.

Manchester United je na zadnjih desetih gostujočih obračunih dosegel samo pet zadetkov. Nazadnje je imel klub iz Old Trafforda takšno porazno statistiko leta 1984, ob tem pa je treba dodati, da Manchester United v tem času niti enkrat ni uspel zmagati (ob šestih porazih zgolj štirje remiji).

Da je čas za rdeči alarm, priča tudi naslednji podatek. United je na zadnjih 18 tekmah dosegel samo 15 zadetkov. Najslabši niz po letu 2007, ko so vragi v takšnem obdobju prav tako dosegli samo 15 zadetkov, vendar so nato na naslednjih 18 obračunih zabili kar 44 golov in na koncu sezone tudi osvojili Premier ligo.

Navijače morda še bolj kot dejstvo, da se klub ne bori več za naslove, boli slaba napadalna igra in (ne)učinkovitost. United je tako v četrtek ob gostovanju v Alkmaarju prvič v zgodovini nastopov v Evropski ligi ostal brez enega neposrednega udarca v okvir vrat. Če temu dodamo še številne milijone, ki so jih porabili za okrepitve po odhodu Alexa Fergsuona, je vse skupaj še nekoliko slabše.