Poraz Uniteda in Cityja, zmagi Arsenala in Chelseaja

Premier Liga 6. Okt 201916:50 > 16:54
Alex Livesey Getty Images Sport

Največje presenečenje 8. kroga Premiershipa je pripravil Wolverhampton, ki je v gosteh z 2:0 premagal Manchester City. Izgubil je tudi Cityjev mestni tekmec United, od katerega je bil na St. James' parku z 1:0 boljši Newcastle. Chelsea je s 4:1 odpravil Southampton, Arsenal pa z 1:0 Bournemouth.

Manchester City je utrpel drugi poraz v letošnji sezoni. Za Liverpoolom sedaj varovanci Pepa Guardiole zaostajajo za 8 točk.

Čeprav je imel aktualni prvak več žogo v svojih nogah, ni zmogel priti do zadetka in do nove zmage. Citizensi so proti vratom Wolverhamptona sprožili dvakrat več strelov, a so na koncu morali priznati premoč. Adama Traoré je v 80. minuti dosegel svoj prvi zadetek v tej sezoni, v končnici pa še drugega in potrdil zmago gostov.

Pep Guardiola je močno pogrešal poškodovanega Kevina De Bruyneja. Najlepši priložnosti za zadetek Cityja sta zapravila Raheem Sterling v 1. polčasu in David Silva v 2. polčasu. Volkovi so po zmagi proti Watfordu prišli šele do druge zmage v sezoni.

Nogometaši Chelseaja so v gosteh premagali Southampton s 4:1. V vodstvo jih je v 17. minuti, s svojim 8. golom v Premier ligi letos, popeljal Tammy Abraham. Abraham se je na lestvici najboljših strelcev lige izenačil s Sergiom Aguerom.

Mason Mount je v 24. minuti po podaji Williana Chelsea povedel v vodstvo z 2:0. Domače navijače je z golom v 30. minuti razveselil Danny Ings, ki je imel nekaj trenutkov kasneje še eno lepo priložnost, a je bil nenatančen. Do konca 1. polčasa smo videli še en gol, v 40. minuti je za vodstvo Chelseaja s 3:1 zadel N’Golo Kante. Končni rezultat srečanja je v 89. minuti postavil Michy Batshuayi.

Arsenal je na svojem dvorišču premagal Bournemouth z 1:0. Edini gol je na Emiratesu dosegel branilec David Luiz, ki je zadel v 9. minuti. To je bil prvenec Brazilca v dresu topničarjev.

V zadnjem srečanju dneva je Newcastle na St. James’ parku premagal Manchester United in vpisal drugo zmago v letošnji sezoni, s katero je skočil na 16. mesto Premiershipa.

United je doživel tretji poraz, drugega na zadnjih treh odigranih srečanjih. Rdeči vragi so z 9-imi točkami na 12. mestu Premier lige. Newcastle je imel dve priložnosti preko obeh bratov Longstaff, ki pa nista zadela. United je imel prvo priložnost v 45. minuti preko Harryja Maguireja. Edini zadetek na srečanju je padel v 72. minuti. Matthew Longstaff je žogo lepo sprejel in z roba kazenskega prostora sprožil proti vratom Davida De Gee, ki ni imel nikakršnih možnosti.

19-letni Longstaff je odigral prvo srečanje v Premiershipu in ga odigral na najboljši možni način. Z golom ni samo prinesel zmage Newcastleu proti Unitedu, pač pa je razveselil tudi svojega trenerja Stevea Brucea, ki je 400. srečanje v Premiershipu proslavil z zmago.