Griezmann je leta 2017 želel v Arsenal, a ne brez LP

Premier Liga 16. Okt 201913:18 > 13:28
Aitor Alcalde/Getty Images

Arsenal je bil pred dvema letoma zelo blizu velikemu prestopu. Topničarji so lovili Antoina Griezmanna, ki pa takrat Atletica ni želel zapustiti za prestop v klub, ki ni igral v ligi prvakov.

Arsenal si v sezoni 2016/2017 prvič po 20 letih na zagotovil vstopnice za elitno ligo prvakov. Topničarji imajo od takrat več težav pri novačenju okrepitev, prav odsotnost najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja pa je bil razlog, da Londončani leta 2017 niso uspeli pripeljati Griezmanna.

Francoz je bil zelo blizu Arsenalu že leta 2013, ko pa je prestop na koncu zavrnil klub iz Emiratesa. Štiri leta zatem se je slika obrnila in Griezmann je po tehtnem premisleku ostal v španski prestolnici. Arsenal je nato pripeljal francoskega napadalca Alexandra Lacazetta, londonski velikan pa se še vedno ni vrnil v ligo prvakov. Zasedba Unaia Emeryja je bila najbližje temu uspehu v zadnji sezoni, ko je izgubila v finalu evropske lige proti Chelseaju.

Griezmann je letos poleti vendarle zamenjal klub in Atletico zamenjal za Barcelono.