Pri 19-letih zrušil United, za nagrado nova pogodba

Premier Liga 18. Okt 201911:22 > 11:25
Getty Images

Newcastle je tik pred reprezentančnim premorom prišel do druge letošnje prvenstvene zmage, ko je na kolena spravil Manchester United, hkrati pa še poglobil krizo rdečih vragov.

Za drugo letošnjo zmago Newcastla v Premier ligi je zadel Matthew Longstaff, donedavno anonimni mladenič, ki šteje vsega 19-let. Za Longstaffa, ki je po osnovni izobrazbi defenzivni vezist, je bil to sploh prvi nastop med angleško elito.

Longstaff je za prvo ekipo srak debitiral konec avgusta v Ligaškem pokalu (Newcastle je proti Leicestru izpadel po enajstmetrovkah), nato pa izginil iz radarja. Nedavno je nastopil za mlado ekipo Newcastla proti WBA-ju, debi v Premier ligi pa doživel proti Manchester Unitedu, ko je na sredini zaigral skupaj s starejšim bratom Seanom, prav tako produktom Newcastla.

Matthewu se je zahvaljujoč zadetku proti rdečim vragom življenje obrnilo na glavo. Čez noč je postal glavna zvezda v mestu, za piko na i pa so mu v klubu že ponudili novo petletno pogodbo. V klubu se nadejajo, da bodo pogajanja veliko lažja in krajša kot pri bratu Seanu, ki je bil blizu odhoda ravno v United, a na koncu do prestopa ni prišlo zaradi prevelikih apetitov Newcastla.