Slabi Spursi samo do točke pred obiskom Zvezde

Premier Liga 19. Okt 201917:55 > 17:56
Michael Regan/Getty Images

Tottenham pred torkovim obračunom Lige prvakov proti Crveni zvezdi (v živo na SK 1) ni navdušil, saj je na svojem igrišču v 9. krogu Premier lige iztržil samo točko proti Watfordu. Chelsea, Aston Villa in Leicester do novih točk.

Ekipa Mauricia Pochettina tudi tokrat ni navdušila, a za razliko od zadnjih dveh obračunov proti Bayernu in Brightonu, ki ju je izgubila s skupnim rezultatom 10:2, proti Watfordu prišla vsaj do točke. In to zahvaljujoč zadetku v 86. minuti dvoboja.

Spursi se za točko lahko zahvalijo strelcu Dele Alliju pa tudi vratarju gostov Benu Fosterju, ki je po dolgi podaji Tobyja Alderweirelda žogo spustil ravno na nogo mladega zvezdnika Londončanov, ki je zadel v prazno mrežo. Gostje so povedli že v šesti minuti, ko je zadel Abdoulaye Doucoure, nato pa imeli še nekaj lepih priložnosti, da bi premagali Paula Gazzanigao.

Chelsea je proti Newcastlu vpisal še peto zaporedno zmago. Edini zadetek na srečanju na Stamford Bridgeu je v 73. minuti dosegel Marcos Alonso.

Z dobrimi predstavami nadaljuje tudi Leciester. Lisice so tokrat po preobratu prišle do vseh treh točk proti Burnleyju. Gostje so povedli prek Chrisa Wooda v 26. minuti, za domače pa sta nato zadela Jamie Vardy in Youri Tielemans. Obračun je sicer minil v znamenju prve obletnice tragične helikopterske nesreče, v kateri je med peterico ljudi umrl tudi lastnik kluba Vichai Srivaddhanaprabha.

Po uvodnem zaostanku so se odlično odzvali tudi nogometaši Aston Ville na dvoboju proti Brightonu in prav tako slavili z 2:1.

Wolverhampton in Southampton sta se razšla brez zmagovalca (1:1), kot tudi Bournemouthh in Norwich (0:0).