City v dveh minutah opravil z orli

Premier Liga 19. Okt 201920:23 > 20:25
Richard Heathcote, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v 9. krogu Premier lige prišli do zmage na gostovanju pri Crystal Palacu z 2:0 in se tako vrnili na zmagovite tirnice po porazu proti Wolverhamptonu.

Pep Guardiola je na zelenico Slehurst Parka poslal nekoliko spremenjeno začetno enajsterico v sistemu 3-5-2, v kateri so zadnjo vrsto sestavljali Fernandinho, Joao Cancelo in Benjamin Mendy. Ob Mendyju se je v ekipo vrnil tudi rekovalscent Kevin De Bruyne, medtem ko je mesto Sergia Aguera v konici napada zavzel Gabriel Jesus.

Ravno brazilski napadalec je meščane popeljal v vodstvo v 39. minuti. Bernardo je lepo podal iz desne strani, Jesus pa je svoje gol številka 50 v dresu Cityja dosegel z glavo in s pomočjo vratnice.

Zgolj dve minuti kasneje je bilo srečanje dokončno odločeno. Raheem Sterling je odlično zaposlil Davida Silvo, ki je povišal na 2:0.

Meščani so v drugem polčasu nekoliko upočasnili ritem in ves čas nadzorovali potek srečanja na igrišču. Najlepšo priložnost za domače je imel v zaključku Wilfried Zaha. Na drugi strani bi City lahko dosegel še kakšen zadetek, vendar je Hennessey odlično opravil svoje delo.

Guardiolina zasedba je na drugem mestu z 19 točkami, petimi manj od vodilnega Liverpoola, ki ga v nedeljo čaka veliki derbi proti Manchester Unitedu, Palace je šesti s 14 točkami.