Liverpool na Old Traffordu prvič ostal brez zmage

Premier Liga 20. Okt 201916:29 > 19:23
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Derbi 9. kroga v Premier League na Old Traffordu se je med Manchester Unitedom in Liverpoolom končal brez zmagovalca z 1:1. Kar pomeni, da so redsi prvič v letošnji sezoni ostali brez zmage.

Pred tekmo je Liverpool veljal za izrazitega favorita, saj je v letošnji sezoni zbral v Premier League same zmage. Rdeči vragi na drugi strani pa so le bleda senca nekdaj odlične ekipe.

Vendar danes je Manchester United pokazal nekaj več. Proti Liverpoolu so se borili in pokazali všečno predstavo kar pa na koncu vseeno ni bilo dovolj za zmago. Pri redsih so danes več kot očitno pogrešali poškodovanega Mohameda Salaha, kljub drugačnim napovedim pa je med vratnicama pri domačih začel David de Gea.

Večji del prvega polčasa, ekipi nista pokazali nič posebnega. Ravno v obdobju, ko je Liverpool začel prevzemati pobudo pa je United zadel za vodstvo.

Zadel je Marcus Rashford, vendar je bil njegov zadetek pod drobnogledom zaradi domnevnega prekrška nad Origijem.

Sledilo je hitro izenačenje gostov, vendar je bil zadetek Sadia Maneja razveljavljen zaradi igre z roko.

V drugem polčasu je Liverpool prevzel pobudo, vendar so domači odlično zapirali prostor in igrali v obrambi. Prav veliko priložnosti redsi za izenačenje niso imeli. Vendar so potrpežljivo čakali in tudi dočakali napako domače obrambe. Po podaji Andrewa Robertsona je v 85. minuti za izenačenje zadel rezervist Adam Lallana.

S tem remijem je prvič v letošnji sezoni Liverpool ostal brez zmage.