City prepričljiv proti Villi, sporen gol De Bruyneja

Premier Liga 26. Okt 201915:22 > 15:22
Shaun Botterill, Getty Images

V sklopu 10. kroga Premier lige je Manchester City doma s 3:0 ugnal Aston Villo.

Izabranci Pepa Guardiole so se za nekaj časa spet vrnili na 2. mesto razpredelnice in za vodilnim Liverpoolom zaostajajo le za tri točke.

City je držal pobudo od prve minute, a tega niso znali vnovčiti, v 24. minuti pa bi lahko celo zaostajali, a je sodnik po posvetu z VAR sobo vseeno odločil, da situacija ni zrela za 11-metrovko ekipe iz Birminghama.

Samo 20 sekund po prvem sodniškem pisku v 2. polčasu je City povedel, natančen je bil Raheem Sterling, ki je zadel že trinajstič v tekoči sezoni.

V 65. minuti so domači okrepili prednost. Kevin de Bruyne je žogo prejel na robu kazenskega prostora in jo poslal v gol. Graham Scott je dolgo čakal na potrditev iz VAR sobe, pregledoval ali je žoga zadela tudi Davida Silvo, na koncu pa se odločil za zadetek.

Zmago je potrdil Ilkay Gündogan, ki je dosegel svoj prvi gol v sezoni. City je tekmo zaključil z desetimi, saj je tri minute pred koncem še drugič porumenel Fernandinho.