Norišnica na Anfieldu! Rashford zrušil Chelsea!

Premier Liga 30. Okt 201922:20 > 22:58
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so v spektakularnem srečanju na Anfieldu iz ligaškega pokala po streljanju 11-m izločili Arsenal. United je bil z 2:1 boljši od Chelsea, z enakim rezultatom je Aston Villa premagala Wolverhampton.

Na Anfieldu smo videli lepotico tega kroga angleškega ligaškega pokala, gledalci so namreč na tekmi med Liverpoolom in Arsenalom v rednem delu videli kar 10 zadetkov! Po 90-ih minutah je bil izid 5:5 (2x Origi, Oxlade-Chemberlain, Milner, Mustafi-AG; 2x Martinelli, Torreira, Maitland-Niles, Willock), zato smo spremljali strele z bele točke. Pri Liverpoolu je zadelo vseh pet izvajalcev (Milner, Lallana, Brewster, Origi in Jones), pri Arsenalu pa so bili štirje strelci (Bellerin, Guendouzi, Martinelli, Maitland-Niles) uspešni, zapravljen poizkus Ceballosa pa je pomenil zmago Liverpoola in poraz ter slovo od ligaškega pokala za Arsenal.

Manchester United je bil v Londonu z 2:1 boljši od Chelseaja. Dvakratni strelec za rdeče vrage je bil Marcus Rashford v 25. minuti iz 11-m in v 73. minuti s sjajno izvedenim prosti strelom. Za gol Chelsea, poraz in slovo od tega tekmovanja je v polno zadel Batshuayji.

Aston Villa je v Birminghamu premagala Wolverhampton z 2:1. Strelca za domače sta bila El-Ghazi (28′) in Elmohamady (57′), za volkove je v polno meril Patrick Cutrone, a je bilo to žal premalo za napredovanje v naslednji krog tega tekmovanja.