Oglasil se je Granit Xhaka: Navijači, gremo naprej!

Catherine Ivill/Getty Images

V četrtek zvečer so pri Arsenalu objavili uradno izjavo kapetana Granita Xhake, ki je na nedeljski tekmi burno reagiral na žvižge navijačev. Švicarski vezist je priznal, da obnašanje ni bilo primerno in navijače poziva, da skupaj krenejo naprej.

Xhaka je že dolgo eden izmed najbolj kritiziranih nogometašev Arsenala. Švicarski vezist se je navijačem še dodatne usedel v želodec po novi slabi predstavi v nedeljo proti Crystal Palacu in po reakciji po menjavi, ko so navijači jasno izkazali svoje mnenje. Nogometaš se je odzval z žaljivkami in pri sprehodu skozi tunel agresivno slekel dres.

Vzel sem si nekaj časa, da sem lahko večkrat premlel, kaj se je zgodilo v nedeljo. Zdaj si želim, da bi vse pojasnil. Dogajanje ob moji menjavi me je zelo prizadelo. Klub obožujem in zanj vselej dam 100-odstotkov tako na zelenici kot izven nje. Mojih čustev navijači niso razumeli. Konstantni komentarji na tekmah in družabnih omrežjih so me v zadnjih tednih oziroma mesecih zelo užalili. Ljudje so mi tudi grozili in mi govorili, da mi bodo zlomili noge, ubili ženo in hčerki “zaželeli”, da zboli za rakom. To me je zelo užalostilo, točka preloma pa je bilo nedeljsko dogajanje na stadionu. Takrat je temperatura dosegla vrelišče in reagiral sem na način, ki je užalil naše navijače, ki vzpodbujajo naš klub, našo ekipo in mene. Tega si nisem želel in žal mi je, ker so ljudje na to pomislili. Rad bi, da se vrne naše obojestransko spoštovanje in da se spomnimo, zakaj smo se zaljubili v nogomet. Dajmo, gremo skupaj naprej,” je povedal Xhaka.