Emery pod pritiskom: Leicester mora pasti!

Premier Liga 8. Nov 201916:49 > 16:51
Catherine Ivill/Getty Images

V Arsenalu je po seriji slabih rezultatov vroče. Trener Unai Emery je pod pritiskom, zato ne čudi, da je na novinarski konferenci pred tekmo 12. kroga Premier lige proti Leicester Cityju odločno napovedal, da tokrat šteje le zmaga.

Topničarji so v tej sezoni dobili le štiri premierligaške tekme, a kljub temu držji peto mesto na lestvici. Ta konec tedna se bodo pomerili z visokoletečim Leicester Cityjem, ki je po fantastičnem uvodu v sezono na četrtem mestu. Lisice imajo pred Londončani šest točk naskoka, zato je sobotni obračun za Arsenal izredno pomemben.

To tekmo moramo dobiti. Razmišljamo le o tem, da igramo hitro in da zmagamo. Takšno mišljenje vzpodbujam pred vsako tekmo,” je povedal Španec, ki je po nizu tekem brez zmage pod pritiskom. Otoški mediji so prepričani, da lahko Emeryja na klopi Arsenala obdrži le serija zmag.

Moramo napredovati, to pa je mogoče le na dva načina. Najprej moramo bolje igrati, ko imamo žogo v svoji posesti. Biti moramo samozavestni, nato pa moramo izboljšati še obrambo. Nismo dovolj čvrsti. Predvsem obramba bo na tekmi z Leicester Cityjem ključna,” dodaja Emery.

Londončani so sredi tedna znova razočarali svoje privržence, saj so v sredo v evropski ligi na gostovanju pri Vitorii Guimaraes le remizirali (1:1).

Tekma med Leicestrom in Arsenalom je na sporedu v soboto ob 18.30 na Sportklubu 1.