Šesta zaporedna zmaga modrih za drugo mesto na lestvici

Premier Liga 9. Nov 201915:25 > 15:25
Mike Hewitt Getty Images Sport

Nogometaši Chelsea so v 12. krogu premiershipa na Stamford Bridgeu Crystal Palace ugnali z 2:0 in tako zabeležili zmago že na 6. zaporednem srečanju premier lige. To je modrim uspelo prvič po sezoni 2016/2017!

Chelsea se je z zmago vsaj začasno znašel na 2. mestu lestvice. Ekipa Franka Lamparda ima tekmo več od Manchester Citya, ki jutri gostuje na Anfieldu.

Chelsea je od začetka držal vajeti igre v svojih rokah, Palace v prvem polčasu sploh ni streljal na gol (!), vendar so na polčas igralci odšli z neodločenih 0:0.

Modri so povedli v 52. minuti. Akcijo je začel Mateo Kovačić, ki je podal na rob kazenskega prostora do Williana, ta je s prvim dotikom žogo samo “frcnil” do Tammya Abrahama, ki se je izognil “ofsajd” zanki in sam pred vratarjem zadel v daljši kot gola.

Abraham se je med strelce vpisal že 10. v tekoči sezoni premiershipa.

Gostje so skušali biti bolj konkurenčni, a so si ustvarili zgolj peščico polpriložnosti, za Chelsea pa je zmago v 79. minuti potrdil Christian Pulišić, ko je v mrežo pospravil odbitek.