Milimetri in VAR rešili točko Tottenhama

Matthew Lewis/Getty Images

Tottenham je v 12. krogu Premier lige prišel samo do točke proti Sheffield Unitedu pred svojimi navijači (1:1). Burnley, Newcastle in Everton do novih treh točk.

Čeprav je bil Tottenham v vodstvu od 58. minute in zadetka Son Heung-mina, so Londončani še petič zapored v Premier ligi ostali brez zmage, potem ko je točko Sheffieldu prinesel George Baldock v 78. minuti.

Ekipa Mauricia Pochettina je bila na koncu lahko zadovoljna s končnim razpletom, saj so samo nekaj minut pred izenačenjem gostom razveljavili zadetek, ob tem pa so zatresli tudi prečko.

David McGoldrick je po podaji Enda Stevensa zatresel mrežo Paula Gazzanige, vendar je Graham Scott po posredovanju VAR-a zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Posnetek sicer ni jasno pokazal, da se je odločil pravilno. Odločali so milimetri …

Tottenham je z 11 točkami na 11. mestu, medtem ko je Sheffield, ki v gosteh še naprej ne pozna poraza peti s 17 točkami.

Burnley je niz treh zaporednih porazov prekinil s prepričljivo domačo zmago proti West Hamu s 3:0. Newcastle se je veselil druge zaporedne zmage. Srake so bile po preobratu z 2:1 boljše od Bournemoutha. Novih treh točk so se veselili tudi pri Evertonu. Ekipa iz Liverpoola je v gosteh z 2:1 odpravila Southampton, ki še šestič na zadnjih sedmih tekmah ostal praznih rok.