Rodgersove lisice navdušujejo: Bo Emery preživel?

Michael Regan, Getty Images

Leicester je na zadnji sobotni tekmi 12. kroga Premier lige pred svojimi navijači z 2:0 odpravil Arsenal in se veselil četrte zmage na zadnjih petih obračunih.

Leicester nadaljuje z odličnimi predstavami, po zaslugi katerih je drugi na lestvici s 26 točkami, kolikor jih ima tudi tretji Chelsea in s točko prednosti pred Manchester Cityjem, ki ga v nedeljo čaka veliki derbi proti Liverpoolu – ob 17:30 v živo na SK 1.

Na drugi strani Arsenal ne najde poti iz krize. Topičarji so na zadnjih petih tekmah samo enkrat zmagali in so trenutno na šestem mestu s 17 točkami. Za njih že v tem trenutku Top 4 in uvrstitev v Ligo prvako predstavlja izjemno težko nalogo.

Zanimivo bo videti, kako se bo ta poraz odrazil na status menedžerja Unaia Emeryja, saj je bilo v zadnjih dneh kar nekaj govoric o njegovi zamenjavi.

Po ne preveč zanimivem prvem polčasu, se je obračun na King Power stadionu razživel v drugem delu, ko so bili domači absolutno dominantni nasprotnik na zelenici.

Prečka, ki jo je v 50. minuti zadel Wilfred Ndidi, je bila napoved tistega, kar je sledilo v nadaljevanju. Igrala se je 68. miuta, ko je zasedba Brendana Rodgersa izpeljala izjemno akcijo na desni strani.

Youri Tielemans je našel Harveyja Barnesa, ki mu je žogo vrnil s peto, sledila je podaja do Jamieja Vardyja za rutinsko eksekucijo iz 11 metrov. Angleški reprezentant je Arsenalu zabil že devetič, letos pa je dosegel 11 zadetkov, s čimer je prvi strelec Premier lige.

Sedem minut kasneje je bilo srečanje odločeno. Vardy je podal do Jamesa Maddisona, ki je skozi noge Hectorja Bellerina premagal Bernda Lena.

Ko govorimo o igri Arsenala, velja omeniti zgolj priložnost na začetku drugega polčasa, ko je Pierre-Emerick Aubameyang tudi dosegel zadetek, vendar je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.