Rdeči vragi nadigrali Brighton, Wolvesi premagali Villo

Premier Liga 10. Nov 201916:51 > 16:55
Julian Finney/Getty Images

Manchester United je v 12. krogu Premier lige prišel do zanesljive zmage. Na Old Traffordu je s 3:1 padel Brighton.

Po zanesljivi zmagi proti Partizanu v evropski ligi (3:0), je angleški velikan na Old Traffordu znova prišel do vseh treh točk. Tokrat so doma nadigrali Brighton, proti kateremu so z 2:0 vodili že v 19. minuti. Prvi gol je v 17. minuti z nekaj sreče dosegel Andreas Pereira, le dve minuti zatem pa je lastno mrežo zatresel Davy Propper.

Preostala dva gola smo videli v drugem polčasu, znova pa se je vse skupaj zgodilo v razmaku dveh minut. V 64. minuti je po kotu Grossa odlično skočil Lewis Dunk in v igro vrnil goste, končnih 3:1 pa je v 66. minuti postavil Marcus Rashford, ki je sicer zapravil ogromno priložnosti.

To je bila za United šele druga premierligaška zmaga na zadnjih petih tekmah, ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja pa je zdaj s 16 točkami na sedmem mestu. Brighton je s točko manj 11.

Do treh točk je sočasno prišel še Wolverhampton, ki je v doma z 2:1 premagal Aston Villo. Za volkove sta v 41. in 84. minuti zadela Ruben Neves in Raul Jimenez, častni gol za goste iz Birminghama pa je v 92. minuti dosegel Trezeguet.

Za gostitelje je to bila prva zmaga po treh zaporednih remijih, Wolverhampton pa se je po novih treh točkah povzpel do osmega mesta. Villa je doživela tretji zaporedni poraz in bo reprezentančni premor preživela na 17. mestu.