Liverpool dobil derbi in Cityju pobegnil na +9!

Premier Liga 10. Nov 201917:11 > 19:29
Laurence Griffiths, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na derbiju 12. kroga Premier lige na Anfieldu s 3:1 premagali Manchester City in se še utrdili na vrhu lestvice.

Anfield ostaja zakleb za aktualne angleške prvake, saj so varovanci Pepa Guardiole še na 19 gostovanju v vseh tekmovanjih ostali brez zmage. City Liverpoola v gosteh ni premagal že kar 17 sezon!

Aktualni evropski prvaki imajo po 12 krogih osem točk prednosti pred Leicester Cityjem in Chelseajem, Manchester City pa na četrtem mestu zaostaja še za točko več.

V vratih Cityja je zaradi poškodbe Edersona znova stopil Claudio Bravo, na drugi strani pa je Jürgen Klopp pogrešal branilca Joela Matipa, ki ga je zamenjal Dejan Lovren.

Gostitelji so tekmo začeli sanjsko, saj je že v 6. minuti za vodstvo poskrbel Fabinho, ki je zadel z izjemnim strelom od daleč. Tik pred tem je sicer v svojem kazenskem prostoru z roko igral Trent Alexander-Arnold, a sodnik Michael Oliver igre ni prekinil, svoje odločitve pa sodniki niso spremenili, čeprav je v tej sezoni v Premier ligo vstopil VAR. Posnetek je sicer razkril, da je pred Alexander-Arnoldom z roko igral tudi nogometaš Cityja Bernardo Silva.

V 13. minuti je Anfield znova eksplodiral. Tokrat je v sredino podal Robertson, z glavo pa je zadel Mohamed Salah. Gostje so tokrat zahtevali prepovedan položaj, posnetek pa je razkril, da so odločali milimetri.

Gostje se niso predali in nadaljevali s svojo igro ter pritiskali na obrambo domače ekipe, a so zapravljali preveč priložnosti. Na začetku drugega polčasa je za 3:0 zadel Mane, do konca tekm pa je City uspel le ublažiti poraz. Častni gol je v 78. minuti dosegel Bernardo Silva. Kmalu zatem so gostje še enkrat zahtevali enajstmetrovko. Znova je z roko igral Alexander-Arnold, Oliver pa tudi tokrat ni pokazal na belo piko. Redsi so nato tekmo mirno pripeljali do konca in se razveselili velike zmage proti največjemu rivalu za končni naslov.