Murphy: VVD si zasluži Zlato žogo pred Messijem

Premier Liga 12. Nov 201912:42 > 12:58
Michael Regan/Getty Images

Nekdanji angleški reprezentant in nekdanji nogometaš klubov kot so Liverpool in Tottenham je dejal, da bi Zlato žogo moral dobiti Virgil van Dijk.

“Virgil van Dijk je logična izbira. Obstaja veliko razlogov zakaj bi moral prejeti nagrado pred Messijem. Imel je velik vpliv, da je Liverpool osvojil Ligo prvakov. Seveda so veliko prispevali tudi Salah, Mane ter Firmino toda brez Van Dijka dvomim, da bi osvojili naslov. Njegove vodstvene sposobnosti rastejo iz dneva v dan”, je dejal Murphy.

Danny Murphy je bil član ene izmed najbolj trofejnih generacij Liverpoola v tem stoletju. Z Redsi za katere je igral med letoma 1997 in 2004 je osvojil FA pokal, Ligaški pokal, Pokal UEFA, Evropski superpokal in Community Shield. V sezoni 2002/03 je bil izbran kot najboljši nogometaš Liverpoola po izboru navijačev.